[img]

Misjonarz na Post

Już od czterech lat w Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Misjonarz na Post”. Chcemy włączyć się w promocję tego duchowego dzieła i wraz z Organizatorami akcji zaprosić wszystkich chętnych do duchowego wsparcia polskich misjonarzy.

Warto dobrze przeżyć nadchodzący Wielki Post i skorzystać z corocznej szansy, aby dobrze wykorzystać ten czas. Inicjatyw podpowiadających jak owocnie przeżyć ten okres jest wiele. Dlatego pojawił się też pomysł, aby modlitwą bądź postem od np. nadmiernego używania Internetu, gier komputerowych, słodyczy, obmawiania innych, ofiarowanym cierpieniem bądź czynieniem dodatkowego dobra wspierać misjonarzy. Można oczywiście odpowiedzieć na wszystkie te sposoby – tłumaczy koordynator inicjatywy Michał Jóźwiak.

W ubiegłym roku ponad 5000 osób wzięło udział w tej inicjatywie. Na całym świecie pracuje obecnie 2007 misjonarzy z Polski, zatem wszystkich wspierały duchowo przynajmniej dwie osoby. To było istotne zaplecze duchowe dla misjonarzy. Zachęcamy wszystkich uczestników, by kontynuowali duchową opiekę nie tylko w okresie Wielkiego Postu, ale przez cały rok.

Aby włączyć się w akcję wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz. Należy podać imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie wybrać kraj pobytu misjonarza, który ma zostać otoczony modlitwą podczas zbliżającego się Wielkiego Postu. Nie jest konieczne określanie jego danych – system może losowo przydzielić kapłana, siostrę zakonną lub osobę świecką.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych. Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Misyjnej EP.

Nasi franciszkańscy misjonarze z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana:
Ekwador:
o. Michał Paga, o. Michał Sabatowski, br. Marek Niemkiewicz, o. Marek Szymański, o. Zbigniew Braun, o. Krzysztof Kurkiewicz, br. Mariusz Bartoń, o. Mirosław Dubiela, o. Dariusz Śmiałek
Kenia:
o. Kazimierz Szulc, o. Tadeusz Brzozowski, o. Sławomir Klein

Podziel się tym na:
Facebook, Twitter, Google+